توضیح تصویر
پایانکار ساختمان

پایانکار ساختمان

پایانکار و پروژه های ساختمانی

سند تفکیکی چیست؟

 سند تفکیکی عبارت است از تقسیم اموالی مانند: خانه، زمین و بطور کلی هر مالی که قابل نقل و انتقال به قطعات کوچکتر نباشد. و به این صورت است که جلسه سند تفکیکی با استفاده از گواهی پایان کار در دفاتر اسناد رسمی تهیه می شود.

 
تفکیک به معنای جدا کردن است و در اصطلاح ثبتی تقسیم قطعه زمین به قطعات کوچکتر است. تفکیک عملی است اداری که با درخواست مالک یا مالکین توسط اداره ثبت اسناد و املاک محل نزدیک به ملک انجام می گیرد و در نتیجه ملک با چند قطعه به مشخصات دقیق تبدیل می شود.
 
صورت جلسه تفکیکی به سه دلیل اهمیت دارد:
 
1- فروش قطعات تفکیکی ملک 2- صدور اسناد مالکیت برای قطعات تفکیکی 3- تنظیم تقسیم نامه بین مالکان مشاعی
 
مراحل صورت جلسه سند تفکیکی:
 
1-مراجعه مالک به دفاتر اسناد رسمی و درخواست برگه سند تفکیکی به همراه نقشه مرتبط با آن
 
2-مراجعه مالک به اداره ثبت به همراه برگه معرفی دفترخانه و نقشه تفکیکی آن و معرفی مالک به شهرداری
 
3-مراجعه مالک به شهرداری (به همراه سند مالکیت و برگه های اداره ثبت)
 
4-مراجعه به دبیرخانه و به همراه داشتن سند مالکیت و تکمیل فرم استعلام
 
5-ثبت در دبیرخانه
 
6-گرفتن وقت بازدید در واحد شهرسازی
 
7-بازدید کارشناس فنی و صدور جواب استعلام با مشخص شدن کاربری و مقدار تعریض (مقدار تعریض یعنی در زمان ساخت و ساز مقداری از مساحت ملک به علت تعریض کوچه کسر می شود.)
 
8-اگر در تعریض ، خیابان کشی باشد ارجاع به واحد حقوقی و تکمیل فرم تملک داده می شود.
 
9-ارائه طرح اولیه توسط مالک و ارجاع به کمیسیون خدمات
 
10-مراجعه به سازمان نظام مهندسی جهت تهیه نقشه تفکیکی
 
11-مراجعه به واحد شهرسازی جهت کنترل نهایی نقشه و ارجاع به واحد درآمد و پرداخت عوارض تفکیک
 
12-تکمیل مدارک و صدور جوابیه به اداره ثبت جهت تفکیک سند مالکیت
ما پروژه های ساختمانی شما را به پایان می رسانیم!
 

[ چهارشنبه 8 تير 1401 ] [ 13:01 ] [ انسیه ]

[ ]


شرایط صورت جلسه تفکیکی

 شرایط تنظیم صورت جلسه سند تفکیکی آپارتمان چیست؟

 
بعد از ساخت آپارتمان و دریافت گواهی پایان کار از شهرداری مالک می بایست تقاضای خود را از طریق دفتر اسناد رسمی به اداره ثبت بدهد بعد از آن اداره ثبت جهت دریافت گواهی عدم بازداشت دستور استعلام می دهد و در صورت عدم بازداشت، جهت معاینه محل و در نهایت تنظیم صورت جلسه تفکیکی اقدام می شود.
 
صورت جلسه تفکیکی پارکینگ چیست؟
 
در این مورد ، در ساخت آپارتمان ها حتما باید پارکینگ و انباری هر واحد مشخص شود تا این موضوع در صورت جلسه تفکیکی و سند مالکیت ملک قید شود.
 
هزینه تنظیم صورت جلسه تفکیکی چقدر است؟
 
هزینه تفکیک به میزان قیمت ارزش معاملات به روز خواهد بود و منظور از آن ، روزی است که درخواست تفکیک داده شده است.
 
اخذ گواهی پایان کار و تنظیم صورت جلسه تفکیکی و سند مالکیت، مهمترین مواردی است که در بحث پیش خرید آپارتمان می بایست مورد توجه قرار گیرد.
 
مدارک لازم برای صورت جلسه سند تفکیکی شامل شناسنامه و کارت ملی، ارائه گواهی پایان کار ساختمان و اسناد مالکیت می باشد
شرکت فنی و مهندسی پایانکار متشکل از سه دپارتمان طراحی، اجرا و حقوقی، در سال ۹۱ توسط گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران و امیرکبیر با هدف ارائه خدمات فنی و طراحی ساختمانهای شهری تاسیس شد. مجموعه پایانکار با آشنایی از ضوابط شهرداری و قوانین و مقررات ملی ساختمان و ارتباطات بسیار عالی در سطح مدیریت شهری همواره با کمترین هزینه و زمان ممکن نسبت به اخذ پروانه ساختمانی و پایانکار اقدام مینماید و رضایت کامل مشتریان را در این خصوص داشته است. همچنین با تیم پرتوان و شایسته اجرایی ساختمان هایی مطلوب، استاندارد و شکیل طراحی و اجرا نموده است
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید . 

[ چهارشنبه 8 تير 1401 ] [ 13:02 ] [ انسیه ]

[ ]


پایان کار ساختمان قدیمی

 پایان کار ساختمان قدیمی

 
برای انتقال سند ساختمان‌های کلنگی و قدیمی نیاز به اخذ پایان کار جدید دارید . به طورکلی خانه کلنگی به ملکی گفته می‌شود که به دلیل فرسودگی بنا و فرسودگی در تاسیسات ساختمانی قابل سکونت نمی‌باشد اما ملک قدیمی هنوز به طور کامل فرسوده نشده و قابلیت سکونت دارد. در اختیار داشتن پایان کار جدید برای ساختمان‌های کلنگی با عمر 29 سال یا بیشتر ضرروت دارد. ساختمان هایی که پایان کار قدیمی دارند کافی است برای صدور و دریافت گواهی پایان کار جدید به شهرداری مراجعه کنند و نیاز به تحویل برگه اتمام عملیات ساختمانی نیست.
 
دریافت گواهی پایان کار ساختمان‌های قدیمی
 
برای دریافت پایان کار ساختمان قدیمی، با توجه به ساختمان مورد نظر، سه حالت پیش می‌آید:
 
اکثر ساختمان‌ها یا املاک کلنگی دارای پایان کار قدیمی هستند. در صورتی که ملک شما در این دسته جای گیرد، به سادگی و با تحویل مدارک قدیمی درخواست می‌دهید که گواهی پایان کار جدید برای شما صادر شود . نیازی به وجود برگه اتمام عملیات ساختمانی در بین مدارک تحویلی شما برای دریافت گواهی پایان کار وجود ندارد .
 
برخی از ساختمان‌های قدیمی دارای سند و پایان کار قدیمی هستند ، اما مالک تغییری در ملک انجام داده ، مثل دوبلکس کردن خانه، که در این صورت باید مجوز اضافه کردن بنا را در همان زمان دریافت شود. برای انجام این کار به مجوز شهرداری نیاز است. در صورتی که مالک مجوز این کار را نداشته باشد،کار شما با مشکل مواجه می شود. باید با در اختیار داشتن تمامی مدارک گفته شده برای اخذ گواهی پایان کار ساختمان، به شهرداری مراجعه کند. پس از آن پرونده ساختمان به کمیسیون ماده 100 یا کمیسیون داخلی شهرداری فرستاده می‌شود و جریمه‌ای برای آن تعیین می‌شود. پس از پرداخت جریمه، پایان کار جدید صادر می‌شود.
 
حالت سوم مربوط به ساختمان‌های قدیمی‌ای است که بدون هیچ گونه مجوز و پایان کار و یا حتی سند ساخته شده‌اند. گرفتن پایان کار جدید برای ساختمان‌های کلنگی این چنینی بسیار دشوار است و فرایند قانونی پیچیده و دشواری را پیش روی مالک قرار می‌دهد.
تیم پایانکار از دستور نقشه تا پایانکار پشتیبان شما خواهد بود.
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید. 

[ چهارشنبه 8 تير 1401 ] [ 13:06 ] [ انسیه ]

[ ]


صفحه قبل 1 صفحه بعد